W dzisiejszych czasach kredyt hipoteczny jest dla wielu, szczególnie młodych osób swoistym być albo nie być jeśli chodzi o posiadanie własnego domu lub mieszkania. Jednak uzyskanie go wcale nie jest takie proste. Z pewnością warto więc skorzystać z profesjonalnego wsparcia, pośrednika finansowego, który porówna dla nas oferty różnych banków i możliwości, jakie się przed nami pojawiają. W ten sposób zdecydowanie zwiększymy swoje szansę na uzyskanie takie finansowania naszego własnego lokum. Najczęściej wymaga to jednak wcześniejszego przygotowania, gdyż aby otrzymać kredyt hipoteczny na mieszkanie musimy dysponować wkładem własnym w określonej wysokości, posiadać odpowiednią zdolność kredytową i stałe zatrudnienie.

W czym pomaga  pośrednik?

Pośrednik kredytowy przygotowuje dla nas ofertę, a następnie pomaga w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalnościach, aż do momentu, gdy otrzymamy klucze do naszego wymarzonego mieszkania. Dzięki temu możemy oszczędzić sporo czasu i nerwów, które zawsze pojawiają się w czasie podejmowania zobowiązania na wiele lat życia. Kredyt na mieszkanie spłacany jest bowiem zwykle przez 20-30 lat, a w tym czasie wiele w naszym życiu może się zmienić. Podejmujemy  więc niezwykle ważną decyzję decydując się na niego.

Kredyt na dom – oferta wielu banków

Wiadomo, że jeśli decydujemy  się wziąć kredyt  na wiele lat, to chcemy wybrać możliwie jak najlepszą dla siebie opcje. Oferta  wielu banków w jednym miejscu u pośrednika to więc dla nas wygoda i pewność, że wybraliśmy rozwiązanie optymalne. Kredyt  na dom również nie każdy i nie w każdym banku dostanie. Zachodzi tu więc konieczność sprawdzania naszej zdolności kredytowej w poszczególnych miejscach i wybrania opcji, która będzie dla nas możliwa.

Kredyt na mieszkanie lub dom to wielkie wyzwanie, ale własne lokum jest zwykle marzeniem tak silnym, że podejmujemy ryzyko i bierzemy na siebie wieloletnie zobowiązanie. Pośrednik kredytowy może nam znacznie ułatwić to zadanie i zapewnić najlepszą możliwą opcję na rynku. Powinniśmy również pamiętać, że taki kredyt otrzymuje się na konkretny dom lub mieszkanie, w związku z czym musi ono już być wybrane i dla nas zarezerwowane, podpisana umowa wstępna. Dopiero wówczas możemy ubiegać się w banku o sfinansowanie takiej inwestycji.